​MGC’de gazetecilere ilk yardım..
​Emekli evi üyeleri alzheimer..
Sağlık
​PROF. DR. YILMAZ: “EN YAYGIN..
Solunum Derneği (TÜSAD) Başkanı Prof. Dr. Ülkü Yılmaz, ‘büyük beşli’ olarak tanımlanan solunum hastalıklarının engellenebilir olduğuna dikkat çekti.
“Nefes darlığı ve kuru..
Prof. Dr. Funda Coşkun, ilerleyici bir nefes darlığı ve kuru öksürük gibi belirtiler varsa, Göğüs Hastalıkları Uzmanına başvurulması gerektiğini vurguladı.
​ENGELLERİ, ENGELSİZ YAŞAM..
Büyükşehir Belediyesi, gelişimsel farklılık tanısı ile Engelsiz Yaşam Merkezi’ne başvuran Aras Yağız Atak’ın yaşadığı sosyal davranış bozukluğunun, verdiği ücretsiz eğitim ile alt seviyelere çekilmesini sağladı.
​“Medya Mensupları İlk Yardım..
TGF Genel Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Esendemir: "Türkiye genelinde 22 ilk yardım merkezinde basın mensubu arkadaşlarımız bu eğitimi alacak"
​“Kronik hastalığı olanlardan..
Solunum Derneği (TÜSAD), yaklaşan okul dönemi öncesi çocukların COVID salgınından korunmasıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.
​Çöp yığınına..
Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yaşlı ve hasta olduğu öğrenilen ev sahibinin oğlunun başvurusu üzerine, Çilek Mahallesi’nde bulunan 2 katlı binadan 3 kamyon dolusu..
​Özel çocuklar..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından 2 yıl önce hizmete açılan, özel gereksinimli bireylerin 1 günlüğüne..
​Güneşin zararlı ışınlarına karşı..
Güneşin tüm cömertliğini sergilediği yaz aylarında gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan en yüksek faydayı sağlayabilmek için doğru zamana ve doğru doza çok dikkat etmek gerekiyor.
​Büyükşehir’den..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’nden faydalanan kadınlara ‘Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler’ konulu eğitim verildi.
​ TÜSAD: “Asbest,..
Akciğer sağlığı konusunda uzman hekimler barındıran Solunum Derneği (TÜSAD), asbestli gemi sökümünün sağlık ve çevre açısından önemli riskler barındırdığını vurguladı.
​Mersin Şehir Hastanesi yeni dalgaya..
Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yaklaşık 3 yıldır il genelinde büyük oranda pandemi yükünü üzerine alırken, Covid-19 olmayan hastalara hizmete de devam..
​TÜSAD’DAN..
Türkiye’de artışı 40 katı bulan COVID-19 vakaları konusunda bir değerlendirme yapan Solunum Derneği (TÜSAD) Enfeksiyon Çalışma Grubu Başkanı Doç. Dr. Berna Kömürcüoğlu, “sonbahar” uyarısı..
​Sağlık-Sen; TTB’nin uyarı..
Sağlık Sen Mersin Şubesi üyeleri, cezaevinde yatan bir mahkumun pandemi döneminde hastaneye geldiği ve tedavisinin tamamlanmadığı iddiası ile ilgili hastayla ilgilenen doktordan savunma isteyen TTB’ye tepki gösterdi.
Bozyazı Belediyesi’nde kadına..
Bozyazı Belediyesi’nde kadına yönelik şiddetle mücadele çerçevesinde farkındalık semineri düzenlendi.
Büyükşehir Refakatçi..
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Dosthane adıyla hasta ve hasta yakınlarına konaklama hizmeti verdiği Refakatçi Evi, zorlu süreçlerinde vatandaşların yanında oluyor.
Büyükşehir’den..
Mersin Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayata uyumlarını artırmak amacıyla hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi.
Büyükşehir'in özel..
Mersin Büyükşehir bu proje ile özel gereksinimli bireyler için kritik önem taşıyan, yoğun şekilde eğitim ve terapi almaları gereken erken çocukluk dönemini terapisel anlamda destekliyor.
​Doç. Dr...
Solunum Derneği TÜSAD İnfeksiyon Çalışma Grubu Başkanı Doç. Dr. Berna Kömürcüoğlu, aşının yaygınlaşması ile önlemlerin büyük ölçüde kaldırıldığına ancak COVID-19 pandemisinin..
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.