​LÖSEV’DEN DEPREM..
Mersin’e deprem bölgesinden 14 bin 735..
Sağlık
Kanser her yıl 20 milyon insanı tehdit..
Dünya Kanser Günü nedeniyle bir açıklama yapan Solunum Derneği TÜSAD, her yıl 20 milyon civarında insanın başta akciğer olmak üzere kanser tehdidi altında olduğuna dikkat çekti. TÜSAD Akciğer..
​Toroslar’dan kan bağışına destek
Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek veren Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, toplumsal dayanışma çağrısı yaptı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Kan bağışı kampanyasına desteğimiz devam edecektir. Bu kampanya ile kanın..
​Veresiye ilaç dönemi!
Ekonomik kriz ve ilaç fiyat farklarının artması dar gelirli hastaları çaresiz bırakıyor. Hastaneden eczaneye geçen dar gelirli vatandaşlar ilaç fiyatlarındaki artış nedeniyle eczanelerden veresiye ile ilaç alıyor. Konuyla ilgili konuşan Mersin..
​Sağlıkçıların ani ölümü endişe..
Son haftalarda ülkenin dört bir yanındaki sağlık emekçilerinden gelen ani ölüm haberlerine dikkat çeken Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Nasır Nesanır, “Son dönemde meslektaşlarımızın ani ölümleri, hem mesleğimiz ve hem de sağlık sistemi için ciddi..
​Prof. Dr. Özkaya: "Yeni..
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, Avrupa’da görülen omicronun alt varyantı olan ’kraken’ varyantının Türkiye’de de önümüzdeki günlerde görülmeye..
Sağlıkçılar: "​Korkmuyoruz,..
Mersin’de sağlık çalışanları İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Aile, Hekimi, Ebe ve Hemşirelere karşı açtığı soruşturma ve cezalara tepki gösterdi. Mersin İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Hukuksuz soruşturma ve cezalarla bizi..
​Maske geri mi dönüyor?
Öksürük, tüm dünyada çocukluk çağında en sık hastaneye başvuru sebeplerinden biri. Son dönemlerde artan enfeksiyon vakaları nedeniyle de öksürükler aylar boyunca sürebiliyor. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Dr. Özge..
​Gribal enfeksiyon pik yapmadan..
Solunum Derneği TÜSAD, kış mevsiminin gelişiyle birlikte gribal enfeksiyon ve acil başvurularında yaşanan artışa dikkat çekerek, bu durumun aşı, maske ve hijyen tedbirlerinin önemini bir kez daha gösterdiğini vurguladı.
​KALP SAĞLIĞINIZI KORUMAK ELİNİZDE
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Toroslar Sosyal Yaşam Merkezi Emekli Evi’nden faydalanan üyelere yönelik kalp sağlığı semineri düzenlendi.
​9 YIL SONRA YÜRÜMEYE BAŞLADI
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Sağlık İşleri Dairesi bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Birimi ekipleri, 37 yaşındaki dirençli epilepsi hastası Servet Soncu’nun yaşamında bir mucize yeşertti.
BÜYÜKŞEHİR 10 BİN TON TIBBİ..
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Merkez Katı Atık Düzenli Depolama sahasında yer alan Tıbbı Atık Sterilizasyon Tesisi’nde, her gün ortalama 9 ton tıbbi atığı bertaraf ediyor.
​BEBEKLER İLK 6 AY SADECE ANNE..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi, “1-7 Ekim Emzirme Haftası” dolayısıyla emzirmenin önemine dair bilgilendirme yaptı.
​Bozyazı Belediyesi Zabıta ekipleri..
Bozyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki tüm okulların kantinlerini denetlemeye devam ediyor.
​BÜYÜKŞEHİR’DEN..
Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘serebral palsi’ tanılı özel bireylere yönelik olarak, Tarsus Şelalesi’nde kahvaltı etkinliği düzenlendi.
​“Yürüyemez”..
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin fizyoterapi tedavi hizmetinden yararlanan Rıfat Döndü, şimdi kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor, hatta merdiven dahi çıkabiliyor.
​YAŞLI NÜFUSUN 8 MİLYONU AŞTIĞINI..
Türkiye’de sağlıklı yaşlanmayı destekleyen modeller geliştirilmeli
​BÜYÜKŞEHİR’İN MOXO..
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısına yardımcı olan Moxo Dikkat Performans Testi uygulaması, her geçen gün daha fazla çocuğa ulaşıyor.
​MGC’de gazetecilere ilk yardım..
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) ile Türk Kızılay arasında imzalanan “Medya Mensupları İlk Yardım Bilgilendirme İşbirliği Protokolü” kapsamında Mersin’deki gazetecilere ilk yardım eğitimi verildi.
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.