​Sümerolog-Tarihçi Muazzez..
​Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim..
Kültür-Sanat
​3 Ocak Destanı şiirlerle anlatılacak!
3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun yıl dönümünü her yıl düzenlediği Zafer Yürüyüşü ve etkinliklerle milli coşkuya dönüştüren Toroslar Belediyesi, bu yıl da bu..
​‘Doğa Bizi..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde geleneksel hale getirilen ‘Doğa Bizi Çağırıyor’ etkinlikleriyle vatandaşlar, her seferinde farklı yerleri deneyimlemenin keyfini yaşarken,..
​Çocuklar, sokak..
Mezitli Belediyesinin destekleriyle ‘Mahallede Tiyatro Var’ sloganıyla harekete geçen Atatürk Mahallesi Muhtarlığı Halk Tiyatrosu tarafından sahneye konulan Sokakların Çatısı Yok oyunu büyük beğeni topladı.
​Karabağ Zaferi coşkuyla kutlandı
Binlerce kişi bir anda bastıran sağanak yağmura aldırış etmeden Azerin’in şarkılarına coşkuyla eşlik etti. Toroslar Belediyesi, Ermenistan’ın 30 yıllık işgaline son vererek Azerbaycan’ı eski topraklarına kavuşturan Karabağ..
​Karabağ Zaferi “Azerin”..
Toroslar Belediyesi, Ermenistan’ın 30 yıllık işgaline son vererek Azerbaycan’ı eski topraklarına kavuşturan Karabağ Zaferi’nin 2’nci yıl dönümünü bu yıl da coşkuyla kutlayacak.
​Anamur Tuğçe Tayfur ile..
Anamur Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yıldönümünü "Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı" açılışı ve Fener Alayının ardından Tuğçe Tayfur konseriyle taçlandırarak Anamurlulara unutulmaz..
​99. YILA ÖZEL..
Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yılına özel, Gazeteci Haldun Okdemir’in derlediği Atatürk fotoğraflarından oluşan 124. Karma Fotoğraf Sergisi, Palm City Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açıldı.
​DOYA DOYA EĞLENCE GENÇLERİ..
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, gençlerin doyasıya eğlenebilmeleri için düzenlediği ilk Gençlik Festivali, 21-22 Ekim tarihlerinde Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda yapılacak.
​Akkuyu NGS, Ulusal Çocuk Resim..
Akkuyu Nükleer A.Ş., Türkiye’nin dört bir yanından 4 ila 16 yaş arası çocukları, geleneksel hale gelen ulusal resim yarışmasına katılmaya davet etti.
​SEÇER: “BEN VAZİFEMİ..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2022-2023 sanat sezonunu, Haldun Taner’in “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı müzikal oyununun prömiyeriyle açtı.
Yeni eğitim öğretim yılında..
Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul idarecileriyle değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
​Etem Çalışkan’dan Başkan..
Ömrünü sanata adamış Mersinli hat ve kaligrafi ustası Etem Çalışkan, Başkan Seçer’e nezaket ziyaretinde bulundu.
​ETEM ÇALIŞKAN’IN..
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen, ‘Kaligrafinin Resme Dönüş Senfonisi Etem..
​Mersin Şehir Tiyatrosu 14 Ekim'de..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sanatçı alımı gerçekleştirdi.
​Hayallerinin peşinden koştu, solist..
Yaklaşık 1,5 yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı’nda temizlik işçisi olarak görev yapmaktayken, THM topluluğu solistlerinden birisi olan 41 yaşındaki Çiğdem Akdoğan, başarı..
​Şehir Tiyatrosu dolu dolu bir sezon..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu “Gökkuşağı’nın Altında” isimli çocuk oyunuyla açtığı 2021-2022 sezonunda, birbirinden değerli birçok oyunla dolu dolu bir sanat sezonu geçirdi.
​Kadınlar çarpana dokumayı..
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Darısekisi Örnek Köyü’nde yapılan Temmuz ayı etkinlikleri arasında yer alan Çarpana Atölyesi, kadınlar ve çocuklardan yoğun ilgi gördü.
Okuma Evin Çirkin Saldırı
Davultepe bölgesinde bulanan Mezitli Belediyesi Okuma Evi Vandal saldırıların hedefi oldu.
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.