​Başkan Ercik: “Bu çirkinliğin mantıklı hiçbir açıklaması olamaz”

22 Temmuz 2022
1 Haber Yorum
AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, "CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesini esefle kınıyoruz. Bu çirkinliğin mantıklı hiçbir açıklaması olamaz” dedi.

Mersin’de Kültür Park içindeki Özgecan Aslan Meydanı’nda bulunan kauçuk ağacının Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 2 şahıs tarafından zehirlenip kurutulmasına tepki gösteren AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Özgecan Aslan Barış Meydanı’nın simgesi olan yarım asırlık ağaca zehir verilerek kurutulmasına kayıtsız kalmamız mümkün değil. Bu olayın sorumlularını, talimatı verenleri, bu kişileri hala barındıran CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesini esefle kınıyoruz. Bu çirkinliğin mantıklı hiçbir açıklaması olamaz” dedi.
Mersin’de Kültür Park içindeki Özgecan Aslan Meydanı’nda bulunan kauçuk ağacının Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 2 şahıs tarafından zehirlenip kurutulmasına tepkiler sürüyor. AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, beraberinde AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Partili Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Grup sözcüsü İsmail Yerlikaya ve çok sayıda partilinin katılımıyla Özgecan Aslan Barış Meydanında basın açıklaması yaptı. Büyükşehir Belediye yönetiminin sorumlular hakkında gerekeni yapması çağrısında bulunan AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Yenişehir ilçemizdeki Özgecan Aslan Barış Meydanı'nın simgesi olan yarım asırlık ağaca zehir verilerek kurutulmasına kayıtsız kalmamız mümkün değil. Bu olayın sorumlularını, talimatı verenleri, bu kişileri hala barındıran CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesini esefle kınıyoruz. Her ortamda çevreci olduklarını beyan eden CHP görüyoruz ki, çevre ve yeşillikten uzak bir tutum sergilemektedirler. Buna rağmen konu ile ilgili sesi çıkmayan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye yönetimini göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
 “BU ÇİRKİNLİĞİN MANTIKLI HİÇBİR AÇIKLAMASI YOKTUR”
 Özgecan Aslan Barış Meydandaki yarım asırlık kauçuk ağacını kurutmak için köküne matkapla açtıkları 9 adet delikten zehir vererek ağacı kurutanların, kameraların incelenmesi ile tespit edildiğini hatırlatan Ercik, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan aracı kullanan belediye çalışanı Yusuf S. kısa sürede yakalanmıştır ve ifadesinde şahsın yanında bulunan kişinin Toroslar İlçesi CHP Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır olduğu öğrenilmiştir. Talimatı ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdar Selim Gökçek’ten aldıklarını beyan etmişlerdir. 2023’e kadar Türkiye genelinde 1,5 milyar fidanı toprakla buluşturmayı hedefleyen, dikilecek bir fidanla geleceğe bir nefes bırakmayı amaç edinen Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, iklim değişikliğinin yol açtığı sonuçların da önüne geçebilmek için var gücüyle çalışırken; gerçekleştirmiş olduğunuz bu çirkinliğin mantıklı hiçbir açıklaması olamaz.  Doğal koşullar altında çıkan yangınları hükümetimize karşı kullanıp halkımıza yanlış lanse ederek suçlayanların, yarım asırdır ayakta kalmış bir ağaca yaptıklarına tepkisiz kalmamız mümkün değildir.  Bu çirkin eylemi kamuoyunun vicdanına bırakıyor ve AK Parti Mersin İl Başkanlığı olarak kınıyoruz.”

Yorumlar(1)
  Muzaffer:
[22.07.2022 - 12:13]  
Mal bulmuş mağrıbi gibisiniz!
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.