Bozyazı’da pazarcı esnafına maske dağıtıldı

05 Nisan 2020
1 Haber Yorum
Mersin’in Bozyazı ilçesinde Kaymakam Arif Yalçın ve Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, korona virüsüne karşı tedbir amaçlı pazar alanında maske dağıttı.

Mersin’in Bozyazı ilçesinde Kaymakam Arif Yalçın ve Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, korona virüsüne karşı tedbir amaçlı pazar alanında maske dağıttı.
Kaymakam  Yalçın, ve Belediye Başkanı Çetinkaya, Başkan Yardımcısı Ali Deniz ve kurum amirleri ile birlikte pazar yerini gezerek, Halk Eğitim Merkezi  tarafından hazırlanan tek kullanımlık maskeleri  korona virüsüne karşı tedbir amaçlı olarak pazarcı esnafına  dağıttılar.
Vatandaşların hijyen kurallarına dikkat etmelerini isteyen Kaymakam Yalçın, “Vatandaşlarımızdan en büyük beklentimiz, mümkün olduğunca evlerinde kalmaları dışarı çıkmamaları, kalabalık oluşturacak ortamlardan uzak kalmalarıdır. Özellikle de vatandaşlarımızdan kişisel hijyenlerine ve sosyal mesafeye önem göstermelerini istiyoruz. Alınan tüm bu önlemlerin etkisi ile bu virüs tehdidini en az zararla en kısa zamanda def edebileceğimize inanıyorum” dedi.
Belediye olarak kamu kurumları ile uyum içerisinde çalıştıklarını,vatandaşların sağlığı için her türlü önlem ve tedbirleri aldıklarını ve almaya devam edeceklerini belirten Başkan Çetinkaya, “Bu süreçte işyerleri ve esnafımız hijyen ve belirtilen kurallara uyup uymadıkları yönünde sürekli olarak kontrol edilecek. Vatandaşlarımızdan ise tek isteğimiz zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları,özellikle yaşlı ve gençlerimizin buna uymalarını istemekteyiz. Bilinmeliki tüm bu önlem ve tedbirler kendilerinin sağlığı için alınmaktadır. Kural ve önlemlere uyalım, evde kalalım’’ diye konuştu.
Pazar alanındaki esnaflar ise Kaymakam ve Belediye Başkanın  pazar yerini dolaşıp maske dağıtmaları ve kendilerini bilgilendirmelerinden dolayı çok memnun  olduklarını ifade ederek teşekkür ettiler.
Yorumlar(1)
  Muzaffer Tanrıkul:
[06.04.2020 - 10:28]  
Pazarın otoparkta kurulmasından vazgeçildi sanırım
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.