​Kaymakam Taşdan, okul müdürleri ile toplantı yaptı

07 Ekim 2018
1 Haber Yorum
Mersin’in Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan, ilçedeki okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı.

Mersin’in Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan, ilçedeki okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı.
Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan değerlendirme toplantısına Kaymakam Hayatı Taşdan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Altınyüzük ve okul müdürleri katıldı.  2018-2019 eğitim ve öğretim yılının Bozyazı’da sağlıklı, güvenli ve başarılı bir şekilde sürdürülmesi maksadıyla toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirten Kaymakam Taşdan, “Evlatlarımızın güvenliği ve sağlığı her şeyden önemli, bu konuda ne gerekiyorsa yapılmalı, engel olabilecek en ufak bir hususun kalmaması gerekir.  Bu konuda İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanımız ile koordineli çalışma yapılarak eğer var ise olumsuz bir durum derhal çözülmeli” dedi.
“Okul servislerine önem veriyorum. Öğrenciler 8.15’den önce okula bırakılmayacak”
Okul servislerine çok büyük önem verdiğini, servislerin çocukları sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşıması için ne gerekiyorsa yapılmasını, servislerin çocukları 08.15’den önce okula bırakmaması için ise karalı olduğuna vurgu yapan Taşdan, “Bu konu ile ilgili okul servislerinin çocuklarımızı 08:15’te okullara bırakması için bildiğiniz üzere gerekli talimatları verdim. Bu konuda okul müdürlerimizin gerekli hassasiyetleri göstermelerini istiyorum. Servisler şartnamelerdeki hususları mutlaka yerine getirmeleri gerekir ve bunun denetimini mutlaka yapmalıyız. En ufak bir olumsuz durumun yaşanmaması için elimizden gelen özeni mutlaka göstermeliyiz” diye konuştu.
“Başarı için öğretmen, öğrenci ve veli üçgeni kurulmalı”
Eğitim ve öğretimde başarı için mutlaka öğretmen, öğrenci ve veli üçgenin kurulmasının önemli olduğunu, okul müdürleri ve öğretmenlerin öğrenci ailelerini zaman zaman mutlaka ziyaret etmelerini isteyen Taşdan, “Ziyaretleriniz çok önem arz etmekte. Ailelerin durumlarını yakından görmüş olacaksınız. Bu vesileyle bizlerin ulaşamadığı ihtiyaç sahibi aileleri tespit etmemize yardımcı olacağınızı unutmayın. İhtiyaç sahibi, yardıma muhtaç durumda olan aile tespit ederseniz mutlaka bize bildirin ki, bizde ne gerekiyorsa yapalım. Okullarda da ihtiyaç sahibi çocuklarımız var ise tespit ederseniz mutlaka bunları da bildirin. Çünkü bugünün çocukları, yarının yöneticileri olacaklar. Çocuklarımızı geleceğe sağlıklı, bilgili, donanımlı hazırlama görevi ise birinci derecede sizlerin. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan eminim. Eğitim ve öğretim konusunda yapacağınız çalışmalarda ise bizlere ne gibi görevlerde düşüyorsa yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. Yeni eğitim ve öğretim yılının ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim. Başarılarınızın devamını dilerim” ifadelerini kullandı.
“Sayın Taşdan’a teşekkür ederiz”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, yaptığı sunumda Bozyazı’da eğitim ve öğretimin başarılı olabilmesi için gereken çalışmaları yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Sezgin, “Yaptığımız ve yapmayı düşündüğümüz çalışmalarımızda, eğitim ve öğretim çıtasının Bozyazı’da daha yukarılara taşınmasında her zaman Sayın Kaymakamımız Hayatı Taşdan’ı yanımızda gördük. Bu nedenle eğitim camiası olarak bizlere verdiği destekten dolayı kendilerine teşekkür ederiz. İlçemizde 453 öğretmen 5 bin 628 öğrenci, 4 Lise,9 Ortaokul,13 İlkokul ve 1 Anaokulu bulunmakta. Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak verilen Destekleme Yetiştirme Kurslarının kayıt oranı ise yüzde yetmiş bir. Yeni eğitim ve öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ederim” şeklinde konuştu.
Okul müdürlerinin okulları ile ilgili sunumlarının ardından, okulların mevcut durum analizleri yapılarak eğitim ve öğretimin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için gerekli ihtiyaç ve önerilerin dile getirilmesinin ardından toplantı sona erdi.


 

Yorumlar(1)
  Kadir:
[08.10.2018 - 11:21]  
Bu tarz toplantıların yapılması çok iyi bir şey. Amatör izmir takımı olan ülkü spor hakkında bilgi için https://www.ulkuspor.com/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.