Bozyazı'da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Heyecanı

21 Eylül 2017
1 Haber Yorum
Mersin'in Bozyazı ilçesinde ‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Mersin'in Bozyazı ilçesinde  ‘İlköğretim Haftası’  dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması ve ‘İlköğretim Haftası’ kutlamaları,15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin’in Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Bozyazı İlkokulu bahçesinde düzenlenen törene ise Kaymakam Hayatı Taşdan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Güngör Ketboğa, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin yaptı. Bozyazı’da 2017-2018 eğitim-öğretim yılında görevlendirme dahil olmak üzere dört yüz öğretmen ile 5 bin 244 öğrencinin ders başı yaptığını belirten Sezgin, “Çalışma arkadaşlarımla beraber en güzeli yapmaya çalışacağız. Sizleri eğitim-öğretim açısından en güzel şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Çabamız Bozyazı’nın ülke çapında en iyi yere gelmesi. Yeni eğitim öğretim yılının hepinize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
Yeni eğitim öğretim yılının ilçemiz, ülkemiz ve dünya çocuklarına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Kaymakam Hayatı Taşdan, “Bu sene ilçemizde okullarda bir takım değişiklikler yaptık. İlçemize yeni 8 derslik ve 24 derslik bir okul ile 200 kapasiteli bir yurt yapılması programa alındı.  Bunlarla ilçemizdeki eğitim alt yapısının iyileştirilmesini hedefliyoruz. Yapılacaklarla inanıyorum ki önümüzdeki 15-20 yıllık eğitim alt yapı ihtiyacı karşılanacak. Bizler görevli olarak eğitimin alt yapısını hazırlamaya gayret ediyoruz. Eğitimin niteliğinin artırılması, iyi nesiller yetiştirilmesi ise elbette eğitimcilerimize yani öğretmenlerimize düşüyor. Bizler de onların üzerlerine düşenleri gereğini yapacaklarına yürekten inanıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinde, aziz şehitlerimizin kanlarıyla, canlarıyla kazanıp emanet ettiği bu topraklarda en güzel şekilde çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirmeye mecburuz” diye konuştu.
Sadece eğitim- öğretim hayatının sağlıklı geçmesinin yeterli olmadığını, ülkemize sağlıklı şekilde sahip çıkacak nesiller yetiştirmek zorunda olduğumuzu vurgulayan Taşdan, “Milli manevi değerlerini bilen, bunlara saygı gösteren, bunlara hakim, aynı zamanda akademik başarısı olan, dünyayı takip eden, dünyayı izleyen, dünyayı yönetmeye talip nesillerde yetiştirmek istiyoruz. Kıymetli velilerimizin de bu doğrultuda öğrencilerimizin eğitim almaları için yardımcı olmalarını, öğretmenlerimize bu şekilde sahiplenmelerini, gayretlendirmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 Çocukların ve ailelerin bireysel ihtiyaçlarını sürekli takip ettiklerini ve bundan sonrada takip edip desteklemeye devam edeceklerini kaydeden Taşdan,”Geçen yıl başlattığımız projelerden biri olarak okul müdürlerimiz mutlaka öğrenci velilerini ziyaret etmeye devam edecekler. Bunların değerlendirmelerini de hep birlikte yapacağız. Öğretmenlerimizden bir takım proje çalışmaları yapmalarını bekliyoruz. Avrupa ve Erasmus projeleri ile öğretmenlerimizin yurt dışına gitmelerini istiyoruz, bu projelerini sonuna kadar destekleyeceğiz. Eğitim öğretim faaliyetlerimizi sadece Bozyazı ve Mersinle sınırlandırmayalım. Ufkumuzu geniş tutup çocuklarımızı daha geniş bir vizyonla yetişmesi için elimizden gelen gayreti yapmalıyız. Bizler okulları, servisleri, okul giriş çıkışlarını, güvenliğini, ihtiyaçlı olanların ihtiyaçlarının karşılamasını bu tür alt yapı işlerini yaparken, öğretmenlerimizden de eğitim öğretimin niteliğinin artırılmasını bekliyoruz. Dolayısıyla gönül birliği içinde, el birliği içinde bu çalışmaları hep beraber yapacağımıza inanıyorum. Eğitim öğretim yılının sağlıkla huzurla en iyi şekilde devam etmesini, sağlıklı nesiller yetiştirmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Okulun son sınıf öğrencilerinden bir grup, okula yeni başlayan öğrencilere çiçek verdi. Kaymakam Taşdan’ın sembolik olarak okul zilini çalması ve öğrencilerin ders başı yapması ile tören sona erdi.
Taşdan, ana sınıfı öğrencilerinin sınıflarını da gezerek çocuklarla sohbet etti.

 

Yorumlar(1)
  Muzaffer:
[29.09.2017 - 18:58]  
Bozyazı da öğrencilerimiz gerçekten çok iyi bir eğitim alıcak inanıyorum. Ateşli taraftar grupları hakkında bir çok bilgileri http://www.ateslitaraftar.com/ web sitesinden edinebilirsiniz.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.