​Seçer: “Bu ülkeyi çocuklarımız eğitimle çok daha iyi yerlere getirecek”

20 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, Bayan ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde Türkiye’de birinci olan ve Toptancı Hal Kompleksi içinde hizmet veren Münir Özkul Kreşi’ndeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılarak, miniklerin coşkusuna ortak oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl erken başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Türk bayrakları ile donatılan kreşte minikler müzikler söyleyip, dans şovları yaptı. Büyükşehir Belediyesi tarafından oyuncak ikram dağıtılan çocuklar, öğretmenleri eşliğinde şovlarını sergilerken, aileleri de tıpkı heyecan ve coşku ile onları izledi. Düzenlenen kutlama programı çerçevesinde, Münir Özkul Kreşi ile Adile Teyze Kreşi öğrencileri daima birlikte şovlarını sergiledi. Minikler program çerçevesinde, ellerinde Türk Bayrakları ve pankartlar ile 10. Yıl Marşı eşliğinde yürüyüş yaptı. Miniklerin şovlarını izleyenler ortasında; Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile aileler yer aldı. Hürmet Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programında Lider Seçer, “Uzun müddettir çocuklarımızı ziyaret edemiyorduk. Onlar da, hocalarımız da herhalde bizleri özlemişlerdir diye geldim bugün. 30 Ağustos Zafer Bayramınız şimdiden kutlu olsun. 30 Ağustos, ülkemizin tarihinde çok değerli bir gün. Bu zaferin akabinde gerçekleşen Cumhuriyet’in ilanı ve onun kazanımları ile birey olma, hukuk devleti olma, eşit yurttaş olma hakları, bu ülkede yaşayan her beşere tanındı. Çok bedelli, çok kıymetli, çok demokratik, özgürlükçü anlayışta bir yapıya bürünmenin kilometre taşlarının döşenmeye başlandığı bir gündür 30 Ağustos. Biz de teslim aldığımız bu yoldaki bu bayrağı onurumuzla, onurumuzla, bu ülkenin onurlu bir yurttaşı olmanın verdiği gururla taşımaya çalışıyoruz. Sizlere, çocuklarımıza, geleceğimize, her şeyimizle hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.
“Bu ülkeyi çocuklarımız, eğitimle çok daha âlâ yerlere getirecek”
Öğretmenlerin kıymetine değinen Seçer, “Öğretmenler, hepimizin okul hayatında, yaşantısına istikamet veren beşerler olmuştur. Onları hürmetle yâd edelim. Bizim için çok kıymetli misyon yapıyorlar. Aslında toplumsal bir misyon, bir kamu hizmeti yapıyorlar. Bunun da şuurunda olmak lazım. Çocuklarımızı uygun bir birey, yeterli bir yurttaş olarak yetiştirme uğraşlarınızdan ötürü sizlere çok teşekkür ediyorum. Her şeyden değerlisi çocuklarımızın uygun bir insan olmalarının temellerini atın. Bizim sizden öncelikli istediğimiz bu. Birbirlerini sevmeyi, saymayı, kimsenin hakkına yan gözle bakmamayı, kimsenin hakkını yememeyi, yardım etmeyi, yardımlaşmayı, müsamahayı, bu temel insanlık prensiplerini öğretmenizi öncelikle istiyoruz. Daha sonra öğretim gelir. İnanıyorum ki, bu ülkeyi çocuklarımız, eğitimle çok daha düzgün yerlere getirecek” diye konuştu.
 
Ailelere de seslenen Seçer “Bana söyleyeceğiniz bir şey varsa rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Biz vatandaşla ortamızda aralık olsun istemiyoruz. Ben lider olabilirim. Başkanlık şurada kalsın. Mevkiler, makamlar, şan, şöhret, para, pul bunlar süreksiz. Ben her şeyden evvel bir beşerim. Sizin babanızım, ağabeyinizim, kardeşinizim; beni nasıl görüyorsanız vatandaş olarak o denli tasavvur edin. Bu anlayıştaki bir belediye liderinin yönettiği belediyenin çalışanı da, bu anlayışta olmak zorunda. Onun için benim mesai arkadaşlarıma da ben daima bu telkinde bulunuyorum” tabirlerini kullandı.
“Çocuklarımızın coşkuyla, sevinçle geçirdikleri bir gün oldu”
Coşku dolu aktifliği kıymetlendiren Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde açılan Çocuk Gelişim Merkezleri’nin Eğitim Koordinatörü Hasret Tanışık, “Bugün burada 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 100. yılını coşkulu bir formda velilerimiz, çocuklarımız, Liderimiz Sayın Vahap Seçer ve protokolün iştirakiyle kutladık. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çocuklarımızın coşkuyla, sevinçle geçirdikleri keyifli bir gün oldu” biçiminde konuştu.
Veliler de 30 Ağustos’un 100. yılına özel düzenlenen aktiflikten büyük keyif aldı. Velilerden Fatma Durmuş, “Güzel bir etkinlikti. Oğlumun birinci bayramı. Heyecanlıydı. Hoş geçti. Çok mutluyuz kreşten de öğretmenlerden de. Oğlum da çok seviyor. Hiçbir sorunumuz yok. Her sabah bu halde bırakıyorum oğlumu” dedi.
Miniklerden Buyruk Solgun da “Bir sürü aktiflik yaptım. Mutluyum” diye hislerini anlatırken, Kumsal Göçmen ise “Eğlendim. Dans ettim, oyun oynadım arkadaşlarımla. Her gün oyun oynuyoruz. Atatürk’ü çok seviyorum ben” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.