​Kaymakam Kalkan’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

18 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Bozyazı Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’ncü yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Bozyazı Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’ncü yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Kaymakam Kalkan, yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da bağımsızlık ateşinin yakıldığı günün 103 yıldönümünde, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
Millî mücadelenin fitilinin ateşlendiği19 Mayıs 1919 milletimiz için büyük bir iftihar kaynağı, inanç, bağımsızlık ve kararlılığın sembolüdür.
Türk gençliği ecdadından aldığı ilhamla Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahiptir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.