​Anamur ‘Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı’19 Mayıs’ta açılıyor

17 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Anamur Belediyesi tarafından Güzelyurt Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 32 bin metrekare uygulama alanı bulunan ‘Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı’ 19 Mayıs Perşembe günü saat 19.19’da açılışı gerçekleştirilecek.

Anamur Belediyesi tarafından Güzelyurt Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 32 bin metrekare uygulama alanı bulunan ‘Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı’ 19 Mayıs Perşembe günü saat 19.19’da açılışı gerçekleştirilecek.
Yapımı tamamlanarak açılışa hazırlanan ‘Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı’nda Anamur Kaymakamı Bilal  Bozdemir, Belediye Başkan Yardımcıları ve  Belediye Birim Amirleri ile birlikte gezerek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hidayet  Kılınç, Anamur’a yakışır bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Sanatçı Elif Su Doğan ve Zafer İşleyen’in konseri ile resmi açılışı yapılacak parkın içerisinde bisiklet ve yürüyüş yolları, spor alanları, çocuk oyun alanları, kamelyalar, oturma bankları ve birçok etkinlik alanın bulunduğu parkın Anamurlulara nefes aldıracağını ifade eden Kılınç,“Denizin kenarında yaşayan ancak denizden hakkettiği standartlarda faydalanamayan Anamurlu hemşerilerimizin ve yaz aylarında ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimizin bu sorununu kökten çözmeyi hedeflemiştik, çok şükür  bunu  başardık. Bütün bunları yaparken de ekolojik dengeyi gözeten,  çevreye duyarlı ve saygılı, insanları ile birlikte hayvanları ve ekolojik unsurları ile uyum içerisinde, hiçbir canlının yaşam alanına müdahale etmeyen, tam anlamı ile nefes alan bir yaşam alanı oluşturmayı planladık. Kaymakam bey ve çalışma arkadaşlarımla birlikte Caretta Caretta kaplumbağalarının etkilenmemesi için özel olarak yaptırdığımız aydınlatma sistemimizi çalıştırdık. Anamurlu ve Bozyazılı vatandaşlarımızın her birini 19 Mayıs Perşembe günü saat 19:19'da yapacağımız açılış töreni ve halk konserine davet ediyorum ”dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.