​Necati Ali Eker, AK Parti'den aday adayı oldu

22 Mart 2023
0 Haber Yorum
Mersin siyasetinin tanınmış isimleri arasında yer alan Necati Ali Eker, AK Parti’den Mersin Milletvekilliği aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Eker’in başvurusu vatandaşlar ve siyasi çevrelerce olumlu karşılandı.

Uzun yıllar Doğru Yol Partisi Tarsus İlçe Başkanlığı yapan ve Tarsus Belediye Başkanlığı seçimini az bir farkla rakibine kaptıran Tarsus’un deneyimli siyasetçileri arasında yer alan Necati Ali Eker’in farklı çevre ile siyasileri bir araya getirdiği ‘Dostluk Grubu’ ile hareket ettiği biliniyor. Eker’in oluşturduğu ‘Dostluk Grubu’ içerisinde yer alan değişik siyasi parti mensupları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Anamur’dan Tarsus’a kadar kendisini tanıyanlar, ‘Mersin’de milletvekilliğini hak eden ve Mersin’i parlamentoda temsil edecek, bilgi ve birikime sahip’ birisi olarak tanımlamakta. Tarsus Doğru Yol Partisi İlçe Başkanlığı yaptığı dönem ve AK Parti İl Yönetiminde bulunduğu süre içerisinde siyasi parti ayırımı yapmaksızın kapısını çalan her vatandaşa yardımcı olmasıyla bilinen Eker’in aday gösterilmesi halinde her kesimden oy alacağını ifade eden Mersin’in deneyimli siyasileri, “Gerçekten parlamentoda olması gereken bir isim. Her konuda bilgili deneyimli bir kişi. Kendisi bir ziraatçı,çiftçi. Tarsus Ziraat Odası Meclis Başkanlığı yapmış birisi. Dolayısıyla Mersin’in tarımını ziraatını bilen bir kişi. Mersin’in sorunlarını ve çözümünü bilen bir kişi. Tanıdığımız içimizden biri. Topluma ve vatandaşlara siyasi ayırım yapmadan hizmet edeceğinden emin olduğumuz bir kişi. Parlamentoda olması gereken Mersinli” şeklinde görüşlerini belirttiler.
“Siyasette edindiğim tecrübeyle Mersin'e ve ülkeme hizmet etmek istiyorum”
AK Partiye milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunan Necati Ali Eker, muhabirimize yaptığı açıklamada, siyasette edindiği tecrübeyle Mersin'e ve ülkesine milletvekili olarak hizmet etmek istediğini söyledi. Eker, “Şehrime ve ülkeme daha faydalı işler yapmak adına yeni bir yola girmiş bulunuyorum. Siyaset insanlara hizmet etmenin tek yolu olmayıp, bu yollardan sadece bir tanesidir. Çıktığımız bu yolda sonuç ne olursa olsun bu bizim insanlığa ve memleketimize hizmet etme aşkımıza engel olmayacaktır. İnsanı insan yapan kendi dışındaki insanların dertleri ile dertlenmesi, onların mutluluğu ile mutlu olmasından geçer. Çıktığımız bu yolun hayırlara vesile olması temenni ediyor, tüm aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum" dedi.

 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.