​Anamur Belediyesi 40 yıllık çileyi sona erdiriyor

17 Aralık 2022
0 Haber Yorum
Anamur ilçesinin en uzak kırsal mahallelerinden birisi olan Güngören Mahallesi'nde ikamet eden Arif Haber'in yaklaşık 40 yıldır evine 1 kilometre patika yoldan yürüyerek ulaştığı haberini alan Anamur Belediyesi Haber'in çilesine son vermek için harekete geçti.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç'ın talimatı ile Güngören Mahallesi'ne ulaştırılan belediyeye ait iş makineleri yol yapım çalışmalarına başladı. Yaşadığı bölgede yol çalışmalarının en son 1980'li yılların başında yapıldığını ifade eden Haber, 40 yıldır evine ulaşmak için 1 kilometrelik patikayı kullandığını belirtti. 40 yıl boyunca evinin ihtiyaçlarını sırtında taşıyarak ulaştırdığını söyleyen Haber: "Bu bölgede yol çalışmaları en son 1980'li yıllarda yapıldı. Benim evim yoldan 1 kilometre uzakta kalıyor, hangi kuruma gittiysek bu işi üstlenmedi. Sağ olsun Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç durumu öğrenir öğrenmez iş makinelerini göndererek yol yapımı için talimat vermiş. 40 yıllık çilemizi sona erdiren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Yol çalışmalarının yapılması talimatını veren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: "2022 yılında hala vatandaşımızın evine patika yoldan ulaşıyor olması, evinin erzağından hayvanlarının yemine kadar sırtında taşıyor olması kabul edilebilir bir durum değildi. Vatandaşımızın bu mağduriyetini öğrendiğimizde ekiplerimize yolun hemen açılması talimatını verdim. Ekiplerimiz evin  sarp bir bölgede olması nedeniyle yol çalışmasında zorlanacağımızı söyledi. Bizde kendilerine ya bu yolu açacağız yada vatandaşımıza yolu sokağı olan bir ev yapacağız dedim. Şu anda çalışmaları başlattık. Kısa süre içerisinde yol yapımını tamamlayarak vatandaşımızı çektiği çileden kurtaracağız" dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
BASIN İLAN KURUMU
Yazarlar Yazarlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.