Ana Sayfa > Belediye

​Başkan Seçer: “Borçlanma sadece Büyükşehir’in sorunu mu?”
15 Haziran 2021
Seçer, borçlanmanın sadece Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sorunu olmadığını, tüm belediyelerin borçlanma kullandıklarını ifade etti.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 yılı Haziran Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Meclis’te konuşulan önemli konulardan bazılarını Başkan Seçer’in komisyonda bekleyen borçlanma yetkisi talebi, MESKİ’nin su bedeli alacakları, tabela kirliliği ve kaldırım işgali oluşturdu. Başkan Seçer, borçlanma talebinin Haziran ayı Meclis toplantılarında görüşülemediğini, komisyonda bekletildiğini ifade ederek, “Meclis’te inatlaşmak istemiyorum. Meclis’le birbirimizin bileğini bükmek, kolunu kıvırmak, arkadan dolanmak gibi bir niyetim yok” dedi. Borçlanma alamamalarına rağmen hizmetlere devam ettiklerini, bir taraftan da borç ödediklerini ifade eden Seçer, “Yatırımların önüne ket vurmayalım” çağrısında bulundu.
“Atgirmez’de sadece altyapı, üstyapı değil önemli çalışmalarımız da var”
Toplantının başındaki dilek ve temenniler bölümünde HDP’li Meclis üyesi Bedriye Kuş, Tarsus Atgirmez Mevkii’nde Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara teşekkür ederek, yol yapım çalışması talebinde de bulundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Seçer, “Orası çok eski bir yerleşim yeri değil. Aslında yeni de değil. 90’lı yıllarda oluşmuş bir mahalle. Ama herhangi bir yatırım alamamış. Önemli, değerli çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. Çünkü çok yoğun bir nüfus yaşıyor. Orada sadece altyapı, üstyapı değil, sosyal hizmetler konusunda, eğitim konusunda da önemli çalışmalarımız var. Oradaki nüfus çok genç ya da çocuk nüfus çok fazla. Bizim orada altyapı bitti. Arıtma da bitmek üzere. Bu çalışmalar bittikten sonra yol başta olmak üzere diğer gerekli çalışmalar yapılacak” dedi.
Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ’nin her yerde bir çalışması ve şantiyesi olduğunu belirten Seçer, “Bu bizi mutlu ediyor. Bunların görülmesi ama bu demek değildir ki her şey hakikaten harikulade gidiyor. Eksiklerimiz olduğunu biliyoruz ya da bu çalışmalardan kaynaklı, bunların yan etkilerinin, komplikasyonlarının olduğunu biliyoruz” dedi.
MESKİ çalışmaları süresince çevreye verilen rahatsızlıkları minimize etmek için de önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Seçer, “Önceden MESKİ’nin kazı alanlarını bizim yol yapım birimi yapıyordu. Yani MESKİ bir işlem yapıyordu, içme suyu tesisatı yapıyordu, kanalizasyon, yağmursuyu hattı yapıyordu. Geliyordu Yol Yapım İdaresi, üst yapısını yani asfaltını döküyordu. Bunu şimdi kaldırdık. MESKİ sıfırdan başlayıp, en nihai noktaya kadar bunların yapım işini üstlenecek. Süratli yapılacak, vakit kaybedilmeyecek, kontrolü daha düzgün olacak. Belli bir müddet sonra söz veriyorum MESKİ’nin bu çalışmalarında şikâyeti en alt düzeye indireceğiz” diye konuştu.
“İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinin gereğini yerine getirme zorunluluğumuz var”
İçişleri Bakanlığı tarafından son yayınlanan toplu taşıma genelgesi hakkında da kamuoyunu aydınlatan Seçer, şunları kaydetti:
“Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı 1 Haziran’da normalleşme tedbirleri kapsamında bir genelge yayınladı ve bu genelgenin 1. Maddesinin 7. Fıkrasında; 18 yaş altı ile 65 ve üzeri yaştaki vatandaşlara toplu taşıma kullanımını yasakladı. Burada sadece toplu taşıma araçları denince belediye otobüsleri akla gelmesin. Hem bizim otobüslerimiz hem halk otobüsleri, minibüsler, dolmuşlar, metro hattı olan illerde, metrolarda, metrobüsler de bu genelge kapsamında. Yani bizim Mersin’e ait bir konu değil, tüm Türkiye’ye sari bir konu. Bu hükümden Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitim ve öğretim yapmasını uygun gördüğü öğrenciler istisna tutulacak. O öğrencilerimiz otobüsleri, toplu taşıma araçlarımızı kullanabilecekler. Doğal olarak bu uygulamadan dolayı da 65 yaş ve üzeri ve 18 yaş altı gençlerimizde ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşanıyor. Bir mağduriyet yaşanıyor ama bizim İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı bu genelgenin gereğini yerine getirme zorunluluğumuz var. Bu bizim belediyemizin inisiyatifinde olan bir karar değil. Vatandaşlarımızın bunu bilmesini istiyorum. Umut ediyorum İçişleri Bakanlığı; bize gelen bu şikâyetleri mutlaka onlar da alıyordur; kısa süre içerisinde belki yeni bir düzenlemeler yapacaktır, vatandaşlarımızın bu mağduriyetini ortadan kaldıracaktır.”
Büyükşehir, hastaların hastaneye ulaşımını sağlayacak
Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlara katkı sunmak için hastaneye gitmek isteyen ve taksi çağıracak geliri ya da özel aracı olmayan yurttaşlara sunacakları destekten de söz eden Seçer, “Ama biz bunu beklemeden, özellikle 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza bir katkı sunalım istedik. Kanser hastaları, çok yoğun rahatsızlık geçiren, çok ağır rahatsızlık geçiren, özel araç çağıracak, taksi çağıracak bir geliri ya da durumu olmayan ya da özel aracı olmayan yurttaşlarımız bizi arasınlar, ALO 185 TEKSİN Hattı’nı arasınlar. Bizden randevu oluştursunlar. Ama lütfen bunu bir gün önceden yapsınlar, biz o yurttaşlarımıza hastaneye gitmek üzere araçlarını kendilerine göndereceğiz” diye konuştu.
Aşılama hızının arttığına da değinen Seçer, “Mutlaka aşı oranını arttırmamız lazım. Şu anda gayet iyi gidiyor. Umut ediyorum kısa sürede hayat normalleşmeye evrilir ve hayat normalleşmeye evrildiğinde biz de artık normal koşullarda alınması gereken kararları alacağız. Şu anda bazı kararları alırken bu olağanüstü koşullar bize referans oluyor, bize bağlayıcı oluyor” dedi.
Seçer, Meclis’te tabela kirliliği ve kaldırım işgali konusunda net konuştu
Başkan Seçer, tabela kirliliği ve kaldırım işgallerini ortadan kaldırmak istediklerini ancak pandemi koşullarından dolayı uygulamaları hayata geçiremediklerini ifade ederek, “Ama bundan sonra bu böyle olmayacak. Bir kez daha Meclis toplantısı aracılığıyla, halkımızı burada uyarmak, bilgilendirmek istiyorum. Biz bunun çalışmalarını başlattık. Mart ayında toplantılar yaptık. Esnaf Odaları Birliğimizi arkadaşlarımız, Genel Sekreter Yardımcısı ve daire başkanları düzeyinde ziyaret etti, konuyu görüştü. Biz 4 merkez belediye ilçe başkanları ve Esnaf ve Sanatkarlar Oda başkanlarımızla yaptığımız, MESDEM’le ilgili toplantıda bu konuyu yine gündeme getirdik. Bir anlamda bu işi zamana yayarak, kaldırım işgalleri başta olmak üzere, bu konuların üzerine gidilmesi gerektiği kanaatine vardık. Ama dediğim gibi belli bir zamana yayarak. Bunu vatandaşa, esnafa anlatarak” dedi.
“Kaldırım işgali yapan esnafımızın dışında memnun olan bir vatandaş yok”
Bu konuda uygulamaları hayata geçireceklerini ifade eden Seçer, şöyle devam etti:
“Başta ESOB ve ilçe belediyelerimiz, esnaf derneklerimizin bize yardımcı olmaları gerekiyor. Odalarımızın, Ticaret ve Sanayi Odamızın, esnafı bilinçlendirme adına bize yardımcı olmaları gerekiyor. Kaldırım işgali yapan esnafımızın dışında memnun olan bir vatandaş yok. Sadece o kaldırım işgalini yapan esnaf halinden memnun. Ama diğer bütün vatandaşlar memnun değil. Yine tabela kirliliği yaratan vatandaşlarımız durumdan memnun. Hem kayıt altına almamış, reklam ilan vergisi ödemiyor hem de gereksiz yere görüntü kirliliği yaratıyor, bir estetik bozukluğu yaratıyor kentte ama vatandaşlar bu görüntülerden son derece şikâyetçi. Biz yasalar çerçevesinde görevimizi yapmak durumundayız. Bu konuda bir kez daha vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedim. Önümüzdeki günlerde bunun uygulamalarını başlatacağız. Yani çok net söylüyorum. Tebligatlar yapıyoruz, uyarılar yapıyoruz, tabelalarını sökmeyen, mevzuat dışı tabela kullanıp, tabelalarını sökmeyen vatandaşlarımızın, esnafımızın tabelalarını sökmek zorunda kalacağız. Uygulama dışı esnafımız kaldırım işgal ediyorsa bu kaldırım işgallerini ortadan kaldıracağız. Şimdiden vatandaşlarımı, esnafımızı bilgilendirmiş olalım.”
Seçer’den doğalgaz kazı ve tahrip ücretleriyle ilgili değerlendirme
Başkan Seçer, Anamur, Erdemli, Silifke ve Mut Belediyeleri’nin doğalgaz kazı ve tahrip ücretleri ile ilgili aldığı Meclis kararını da Meclis gündemine taşıdı. Söz konusu ilçe belediyelerinin doğalgaz dağıtım faaliyetlerine ilişkin altyapı çalışmaları kapsamında gaz şirketinden ruhsat harcı, teminat, yüzey kaplama veya zemin tahrip bedeli, hafriyat döküm bedeli gibi bedel talep etmeyeceği yönündeki kararın AYKOME ve Belediye Gelirleri Kanunun Altyapı Kazı İzni Harcı Başlıklı 79. Maddesi’ne aykırı olduğunu ifade eden Seçer, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Kanun maddesindeki kazı izni harcı ve alan tahrip tutarı ile ilgili düzenlemelerde de belediye Meclislerine verilmiş herhangi bir yetkinin bulunmadığı burada açık bir hüküm halinde bulunmaktadır. Dolayısıyla bu talep bize de geliyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim yüzey kaplamalarını herhangi bir bedel talep etmeden yapmamız, yaptırmamız yasal olarak mümkün değil. Belediyeler de bu kararı söylediğim gibi hem yönetmeliğe hem mevzuata aykırı bir şekilde almışlardır ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir yasal düzenleme yapılırsa ya da Cumhurbaşkanlığı kararı ile bu mümkün olacak. Bu işin yasal mevzuat boyutu bir de mantık boyutu var. Bu oluşturulan tesisler, tesisatlar bir ticari amaç güdüyor. MESKİ’nin yaptığı su şebekeleri gibi içme suyu hatları gibi ya da kanalizasyon hatları gibi. Biz vatandaştan bir bedel alıyoruz. Su ücretinden bir vergi alıyoruz, katılım payı alıyoruz. Neden? İşte bütün bu masrafların karşılığı olarak alıyoruz. Yani bir taraftan doğalgaz ticari bir emtia olarak vatandaşa fatura edilecek, oradan bunun bedeli alınacak ve bunun döşenmesi için de yapılacak harcamaların bir kısmını kamunun üzerine yükleme anlayışı ve kamunun da bunu sorgulamadan kabul etme anlayışı. Açıkçası ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bunu uygun görmüyorum. Bu konuda da ilçe belediyelerimizi bir kez daha bilgilendirmiş olayım.”
Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunun 9 Haziran 2021’de yayınlandığını, bu kanunun en geç 30 Nisan 2021’e kadar ödenmemiş kamu alacaklarını içerdiğini ifade eden Seçer, bu yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos 2021’e kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini hatırlattı.
“İller Bankası’ndan da teminat mektubu alamıyoruz”
MESKİ’nin en büyük sorunlarından birinin su bedeli alacakları olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Seçer, bankalardan teminat mektubu göstermeden borç almaya çalıştıklarını ifade etti. Seçer, “Örneğin bizim için en büyük sorun alanı olan konu MESKİ’nin su bedelleri alacakları. Pandemi dolayısı ile suları kesmedik, icra takibi başlatmadık ama şimdi birkaç rakam vereceğim çok ciddi bir alacak boyutuna geldi kurum ve bu şekilde kurumun sürdürülebilirliği yok. Onun için MESKİ’nin geçtiğimiz genel kurulunda 77 milyon liralık bir borçlanma talebiyle geldik. Şu anda da herhangi bir borçlanma gerçekleştirmedik çünkü bankalardan teminat mektubu istenmeksizin borç almaya uğraşıyoruz. Çünkü Meclis’i aştık ama İller Bankası var biliyorsunuz. İller Bankası’ndan da teminat mektubu alamıyoruz Sayın Özturan, Sayın Tat, sözcüler olarak söylüyorum, diğer arkadaşlarımız zaten duyuyor. 77 milyon liralık bir borçlanma yetkim söz konusu ama bu hemencecik akşamdan sabaha alınmıyor. Şimdi bankalara diyoruz ki biz; ‘İller Bankası bize sırtını dönmüş, böyle bir teminat mektubu vermiyor, ne olur alın bilançomuzu inceleyin, bizler dürüst kurumlarız, gününde ödememizi yaparız, merak etmeyin kontrol altında mali disiplinimiz var’ diye dil döküyoruz. İller Bankası’na dil döktük anlamadı, kamu anlamadı, belki özel sektör bizi anlar diye. Şimdi özel sektör bankalarından şu kamu kurumu, yani MESKİ medet umuyor. Bunu da söylemiş olayım” ifadelerine yer verdi.
Su alacakları ile ilgili peşin ve taksit ödeme seçeneklerinde yapılacak indirimleri de paylaşarak bilgilendirme yapan Başkan Seçer, “Öncelikle peşin ödemelerde bir uygulama var onu söyleyeyim daha sonra taksit ödemelerine geçeyim. Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksine göre hesaplanacak güncellemelerle ortaya çıkan faiz yükünün %90’ı silinecek eğer peşin ödenirse. Ne zamana kadar olan ödenmemiş borç, 30 Nisan’a kadar ödenmemiş borçlar için. Yine taksitlendirmelerde anapara ve YÜFE’ye göre hesaplanacak güncelleme faiz oranı toplamı 6 taksit için 1.09, 9 taksit için 1.135, 12 taksit için 1.18, 18 taksit için 1.27 oranı ile çarpılması sonucu bulunan tutar ilgili taksit sayısına bölünmek suretiyle taksit tutarı hesaplanacaktır. Vatandaşlarımıza duyurulur. Bu duyuru da sadece Büyükşehir Belediyemizi ve bağlı kuruluşlarımızı değil buradaki diğer ilçe belediyelerimizi de ilgilendiren bir konudur” dedi.
“MESKİ’nin alacak toplamı, gecikme zammı hariç 219 milyon 32 bin lira”
MESKİ’nin alacak miktarını da Meclis üyeleri ile paylaşan Başkan Seçer, şunları söyledi:
“MESKİ’de şu anda bizim 143 milyon 352 bin 403 liralık bir alacak bakiyesi görünüyor, normal alacak, normal seyirde işleyen. Daha önceki yapılandırmalarda taksitlendirdiğimiz 15 milyon 952 bin liralık bir alacağımız söz konusu. Taksite bağlamışız, ödeniyor. Uzun süredir icra takibi yapmıyoruz dedim. Daha önceki dönemlerde, dönem derken pandemi dönemi öncesinden bahsediyorum, eski yönetim-yeni yönetim ayrımı yapmaksızın 59 milyon 726 bin liralık bir icra takibinde olan alacağımız söz konusu. Toplamda gün itibari ile MESKİ’nin alacak toplamı, gecikme zammı hariç 219 milyon 32 bin lira. Kurumun içinde bulunduğu mali tablo bu. Diğer Büyükşehir Belediyesi ile ilgili konuları zaman yitirmemek için en büyük alacak dilimimiz bu olduğu için bunlardan örnek vermek istedim. Vatandaşlarımızın bu yapılandırmadan faydalanmaları durumunda kurumlarımız gerekli kolaylığı kendilerine sağlayacaktır.”
Borçlanma yetkisi talebi komisyonda bekliyor
Başkan Seçer, Meclis’in Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk ettiği borçlanma yetkisi talebinin hala komisyonda bekletildiğini, Haziran ayı toplantılarında görüşülmediğini hatırlattı. Borçlanma yetkisi konusunu Meclis’e resen getirebileceğini anımsatan Seçer, şunları söyledi:
 
“Meclis’le inatlaşmak istemiyorum. Meclis’te birbirimizin bileğini bükmek, kolunu kıvırmak, arkadan dolanmak gibi bir niyetim yok. Bunu siyasi bir ranta dönüştürmek gibi bir niyetim yok. İhtiyacımız var, lütfen. 2019’da da gecikerek aldık ama aldık. Aralık ayında borçlanma yetkisi kullandık. 2020’de hiç borçlanma alamadık ve faiz oranları aldı başını gitti, çok büyük sıkıntılar yaşadık. Bazı yatırımları ertelemek zorunda kaldık. Gereksiz yere yüksek faizler ödemek zorunda kaldık. Daha avantajlı işler yapabilirdik. Şimdi Meclis’in de bunu istemediğini düşünüyorum ama böyle olumsuzluklar oldu. Bizim borçlanma talebimize karşılık gelecek olan borçlanma miktarımız 193 milyon lira. 2 milyar 658 milyon liralık bir kurumun bütçesinden bahsediyoruz ve 2021 yatırım ya da proje tutarlarının, proje maliyetlerinin sadece 2021 yılı; 1 milyar 396 milyon lira olan bir kurumu konuşuyoruz. Sadece 2021’de özet projelerimizin, yatırımlarımızın TL bazındaki tutarı 1 milyar 396 milyon lira. Şu ana kadar bunun 496 milyon lirası harcanmış. Bakın biz geçen yıl 400 milyon liranın üzerinde eski döneme ait anapara ve faiz ödediğimizi söyledik. Bu yıl farklı bir şey yok. Bu yıl ödeyeceğimiz 385 milyon lira. Tekrar söylüyorum; 193 milyon lira borçlanma talep ediyorum. Diyorum ki; bana bankadan borçlanma yetkisi verin, ihtiyaç olduğu noktada uygun olduğum noktada faize boğulmayayım, pahalı hizmet, mal alımına boğulmayayım. Benim elimi kolaylaştırın zaten bu para tamamen eski dönemden kalan anapara, faiz borcuna gitse dahi bunun üzerine bir 200 milyona yakın bir bankaya anapara faiz ödemem lazım. Yani o 193’ü kullandım, bankaya gönderdim, üzerine bir o kadar daha para göndereceğim. Tam bir o kadar daha cebimden para göndereceğim. Bir önceki döneme ait anapara faizi ödeyeceğim. 2019-2020 yılı içerisinde bu belediyenin bankalara ödediği anapara faiz miktarı 852 milyon lira ve bunun yarısı yanı anapara, yarısı faiz. Yüksek oranlarda borçlanılmış, çok yüksek oranlarda. Bakın en son borçlanılan rakamlar yıllık % 31, % 23. Hala şu anda faizler yüksek diyoruz, o noktalara dahi erişememişiz.”
“Yatırımların önüne ket vurmayalım”
Seçer, göreve geldiği dönemden bugüne kadar hem geçen dönemden gelen borçları ödediklerini hem de yatırım ve hizmetlerine devam ettiklerini belirterek, “Biz 164 milyon lira para kullandık. 164 milyon lira para kullanmamıza rağmen şu anda 164’ün faizini de ekliyorum toplamda 217’ye çıkıyor. İki yıl ödemesiz aldık biz onu. Şu anda 948 milyon lira borç var. 1 milyar 582 ile başlamışız, 217 borç koymuşuz üzerine, şu anda toplamda bankalara olan borcumuz 948 milyon liraya düşmüş. Yani her şeye rağmen 634 milyon lira azalmış. Şu anda bizim banka piyasalara olan borcumuz 1 milyar 383 milyon lira. Nereden geldik buraya 2 milyar 247 milyon liralardan. Yani oradan da 863 milyon lira azalmış. Bu mali disiplindir. Yatırımların önüne ket vurmayalım. Biz önce halkımızdan güç aldık, halkımız yetki verdi sizleri Meclis’e seçti. Beni başkan seçti ve şu anda biz yetkiyi halk adına kullanıyoruz. Merak etmeyin, ne sizin ne halkımızın başını öne eğecek bir işin içinde olmaz bu idare, bu belediye. Ama bizim önümüze engel oluşturacak gecikmeleri lütfen ortadan kaldırın” dedi.
“Borçlanma sadece Büyükşehir’in sorunu mu?”
Başkan Seçer, borçlanma yetkisini sadece Büyükşehir Belediyesi’nin almadığını bütün belediyelerin aldığını ve kendilerine kaynak yarattıklarını ifade ederek, “Burada Mut, Anamur, Tarsus, Mezitli, Yenişehir, Toroslar Belediyesi… Başkanlarımızın hepsi burada; Bozyazı, Aydıncık, Gülnar. Akdeniz. Soralım; borçlanma sadece Büyükşehir’in sorunu mu? Hepsi aldı, alıyor. Alıyor, başka kaynak yaratıyor, mülk satabiliyor. Maddelerde görüşeceğiz, bizim talep ettiğimiz gayrimenkulleri satalım dedik, belirli gayrimenkulleri ayırmış Plan ve Bütçe Komisyonu. Daha çok alıcı bulamayacağımız, kırsalda olan gayrimenkullerin satışı için onay vermiş. Şimdi o konuyu da Plan Bütçe’de çalışan arkadaşlar söz alıp anlatacaktır. Diyeceğim o ki; önemli yatırımlar yapmak zorundayız” dedi.
“Ben bu yatırımlarımı gerçekleştirmek için canhıraş çalışıyorum”
Büyükşehir’in tüm birimlerinin hizmetlerine devam ettiğini kaydeden Seçer, “Her birinin çok yoğun çalışması var. Daha çok nasıl hizmet edebiliriz kentimize daha çok nasıl yatırım yapabiliriz… Bir bütçe kabul edildi. Yatırım programımız belli, ne yapacağımız belli zaten bunlar Stratejik Plan çerçevesinde oluyor. 2021 yılı benim genel toplam olarak söyleyeceğim gider toplamım, genel-gider olarak söyleyeceğim; toplam 2 milyar 982 milyon lira bir ödentim var. Gelir bütçeme bakıyorum tahmini bu beş aşağı beş yukarı, on aşağı on yukarı 2 milyar 485 milyon lira. Zaten ben bu yatırımlarımı gerçekleştirmek için canhıraş çalışıyorum. Yatırım programıma bağlı kalmak istiyorum, verdiğim sözleri yerine getirmek istiyorum. Size onaylattığım bütçeye sadık kalmak istiyorum. Performansımı yüksek koymak istiyorum, hem fiili hem parasal gerçekleşme oranını yüksek yapmak istiyorum ama bu durumda benim 500 milyon liraya yakın bir açığım çıkıyor. Sadece bu açığın 193 milyon lirasını ben sizden talep ettim. Meclis’in yetkisinde olan rakam 193 milyon lirayla karşılama cihetine gideceğim. Takdir Meclisimizin, umut ediyorum Temmuz ayı Meclis toplantımızdan önceki Plan Bütçe komisyon toplantısında bu gündeme alınacaktır. Müspet ya da menfii komisyon bir karar verecektir” diye konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Belediye Haberleri

Başlık Tarih
 
Yazma ve okumanın yaşı yok23 Ocak 2022
Büyükşehir’den Anamur’daki öğrencilere kar sürprizi 22 Ocak 2022
​Anamur Belediyesi’nden öğrencilere karne sürprizi : Kar22 Ocak 2022
​Anamur Organize Sanayi Bölgesi’ne Kavuşuyor21 Ocak 2022
​Büyükşehir kar mesaisine devam ediyor21 Ocak 2022
​Başkan Kılınç’tan Çocuklara Karne Hediyesi20 Ocak 2022
Mersin ​Büyükşehir, Mobil Mutfak Tırı Bozyazı'da19 Ocak 2022
Büyükşehir, 13 ilçede 1.5 milyon sütü miniklere ulaştırıyor19 Ocak 2022
Başkan Seçer, Sosyal Yaşam Merkezini inceledi17 Ocak 2022
​Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda farkındalık ve empati çalışması15 Ocak 2022
İş hayatına hazırlık kurslarına başvurular başladı14 Ocak 2022
Büyükşehir’in yüksek kesimlerde kar mesaisi sürüyor13 Ocak 2022
​Mersin’in 100 yıllık tarihi Büyükşehir ’in etkinliğinde yeniden canlandı12 Ocak 2022
​Büyükşehir, Gazeteciler ile dostluk maçında buluştu11 Ocak 2022
​Büyükşehir Evde Sağlık ve Bakım Ekibi, 2021’de 30 bin hanenin kapısını çaldı10 Ocak 2022
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç; "Gazetecilik önemli bir kamu görevidir"08 Ocak 2022
​Başkan Seçer’den esnafa ziyaret 08 Ocak 2022
MESKİ, 13 ilçede yağışlara karşı önlem almaya devam ediyor05 Ocak 2022
Başkan Seçer: "2022 yılı inanç ve umut yılı olsun"01 Ocak 2022
​Büyükşehir Belediyesi, öğrenim yardımının ilk bölümünü hesaplara yatırdı31 Aralık 2021
​Başkan Seçer’den yeni yıl mesajı31 Aralık 2021
​Başkan Çetinkaya, “Yeni yıl tüm insanlık ile ülkemize hayırlar getirsin”30 Aralık 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç: ‘’2022 huzur yılı olsun’’30 Aralık 2021
Gözce ve Gözsüzce Mahalleleri kesintisiz içme suyuna kavuştu30 Aralık 2021
​Büyükşehir’e kayıtlı 2 bin 736 üretici kadın aile ekonomilerine katkı sunuyor29 Aralık 2021
​En güzel yılbaşı hediyeleri üretici kadın stantlarında 28 Aralık 2021
Anamur Belediye Başkanı Kılınç: "Fırsatçılara geçit vermeyeceğiz"27 Aralık 2021
​Anamur Sarıağaç Mahallesi kesintisiz içme suyuna kavuşuyor27 Aralık 2021
BBP Genel Başkanı Destici”den Başkan Seçer”e ziyaret26 Aralık 2021
​BÜYÜKŞEHİR, HALK KART TUTARLARINI %50 ARTIRDI25 Aralık 2021
Büyükşehir”in Mobil Mutfak Tırı 18 Ocak”ta Bozyazı”da24 Aralık 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç: "Aksini İspat Etsinler, İstifa Ederim"24 Aralık 2021
Kanser hastası çocuklara destek22 Aralık 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç’ın ‘Anamur Evleri’ Açıklaması22 Aralık 2021
Büyükşehir, 13 ilçede dar gelirliye patates ve soğan dağıtımına başladı21 Aralık 2021
​Anamur'da 2 mahalle daha kesintisiz içme suyuna kavuştu19 Aralık 2021
Mersin Büyükşehir’in ‘Mahalle Mutfakları’ artık her gün açık18 Aralık 2021
​Mersin Büyükşehir’den dar gelirliye yakacak desteği17 Aralık 2021
​ Anamur’un altyapısı güçlendiriliyor 17 Aralık 2021
​Mersin Büyükşehir, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtımına başladı16 Aralık 2021
​Büyükşehir Belediye Meclisi yeterli çoğunluğa ulaşamadı, toplantı ertelendi15 Aralık 2021
​Mersin Büyükşehir, Halk Kart’la esnafa da destek oluyor15 Aralık 2021
​Özel gereksinimli bireyler ve aileleri, Gençlik Kampı’nda moral buldu14 Aralık 2021
​Başkan Seçer: “İnsan öğrendikçe çok daha fazla şey öğrenmek ister”13 Aralık 2021
​Başkan Seçer, 4 kanalın ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı12 Aralık 2021
​47 yaşındaki Türben’in azmi Türkiye’ye örnek oldu12 Aralık 2021
​Başkan Seçer: "Büyükşehirlerde en ucuz belediye ekmeği Mersin'de"10 Aralık 2021
​ Mersin Büyükşehir, Yaş Almışlar İçin Briç Kursu Başlattı08 Aralık 2021
​Büyükşehir’in sosyal projeleri binlerce vatandaşa ulaştı07 Aralık 2021
​Mersin Büyükşehir’den “Engelsiz El Emeği Stantları”04 Aralık 2021
​ Başkan Çetinkaya’dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” mesajı03 Aralık 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç, engellilerle buluştu03 Aralık 2021
Başkan Seçer’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı03 Aralık 2021
​Anamur Belediyesi Araç Filosunu Güçlendiriyor02 Aralık 2021
​A Milli Kadın Futbol Takımı, Kır Çiçekleri ile Buluştu01 Aralık 2021
​Anamur Belediyesinden Öğrencilere “Teknoloji Bağımlılığı ve Faydalı Kullanımı” semineri30 Kasım 2021
​Başkan Seçer: “Bütçe kabul edildi ama ayağı sakat bir bütçe oldu”30 Kasım 2021
​ MESKİ, sayaçların donma tehlikesine karşı uyarıda bulundu28 Kasım 2021
​Başkan Seçer: “Bizleri bir heykeltıraş gibi işleyen öğretmenlerimizi asla unutmayız”25 Kasım 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç: ‘’Ben her şeyden önce öğretmenim”24 Kasım 2021
Anamur Belediyespor için bir araya geldiler24 Kasım 2021
​ 5. Mersin Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nda ödüller sahibini buldu22 Kasım 2021
​Başkan Seçer: “Sizler mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz”21 Kasım 2021
Anamur Belediye Başkanı Kılınç’tan ekmeğe zam açıklaması20 Kasım 2021
Özel çocuklar ara tatili piknik yaparak değerlendirdi20 Kasım 2021
Emekli Evi üyeleri, Gazi Çiftliği’nde Atatürk’ü andı19 Kasım 2021
Büyükşehir’den Bozyazı ve Anamur’a 6 bin metre asfalt18 Kasım 2021
​Mersin “What to Mersin” portalı ile dünyaya açılacak16 Kasım 2021
​ Başkan Seçer: “Ülkemiz ve Mersinimiz adına çok iş yapmamız gerekiyor”15 Kasım 2021
​Başkan Çetinkaya’dan "verginizi ödeyin" çağrısı12 Kasım 2021
​Mersin Büyükşehir, Bozyazı’nın sorunlarını hızla çözüyor09 Kasım 2021
​Başkan Seçer: “Gözümüz enginlerde değil yükseklerde”08 Kasım 2021
Başkan Seçer’den başarılı proje sunan personele teşekkür belgesi06 Kasım 2021
​Büyükşehir’in Öğrenim Yardımları İçin Son Başvuru 19 Kasım03 Kasım 2021
​Başkan Kılınç: “MESKİ’nin görevlerini yerine getirmesini bekliyoruz”02 Kasım 2021
​Anamur Belediyesi’ne Proje Ödülü28 Ekim 2021
​Anamur Belediyesi Cumhuriyet Bayramını konser ile kutlayacak26 Ekim 2021
​Muhtarlar ‘Teksin E-Muhtarım’ı sevdi21 Ekim 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç, muhtarlar ile bir araya geldi20 Ekim 2021
​Başkan Seçer, Muhtarlar Gününde Gülnar’da muhtarlarla buluştu20 Ekim 2021
​Büyükşehir, Mersin tarihinin ilk yüzme maratonunu gerçekleştirdi18 Ekim 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç, Sahil Projesi İçin Kolları Sıvadı16 Ekim 2021
​Anamur’da kadın çiftçilere fidan desteği15 Ekim 2021
Öğrenciler, Gülnar’daki yeni evlerinde11 Ekim 2021
​ ’Mersin Soli Pompeipolis Yüzme Maratonu’ hazırlıkları sürüyor08 Ekim 2021
​Başkan Kılınç, “Dragon Çayı üzerinde gerçekleştirilen çalışma, DSİ’nin başvurması neticesinde başlatılmıştır”06 Ekim 2021
​Mersin için tarihi gün: Metro için imzalar atıldı06 Ekim 2021
​Mersin, yüzme maratonuna hazırlanıyor06 Ekim 2021
​Bozyazı’da balık ölümlerinin yaşandığı Sarıgöl'de çalışma başlatıldı05 Ekim 2021
45 dağcı Medetsiz Dağı’nda zirveye ayak bastı05 Ekim 2021
Özel çocukların bir günlük itfaiyecilik heyecanı04 Ekim 2021
​Mersin’de Caretta Bisiklet Festivali03 Ekim 2021
​Büyükşehir, ‘Dünya Yaşlılar Günü’nü konserlerle kutladı02 Ekim 2021
​Büyükşehir itfaiyesi, 8 ayda 15 bin 993 görevi yerine getirdi27 Eylül 2021
Büyükşehir’den gerçeğini aratmayan yangın tatbikatı26 Eylül 2021
​Büyükşehir, Türk Dil Bayramı’nı etkinliklerle kutluyor25 Eylül 2021
Başkan Kılınç: "Belediyeyi hizmet eder hale getirdik"22 Eylül 2021
​Ön lisans öğrencilerinin eğitim yardımı başvuruları başladı21 Eylül 2021
​Anamur Belediyesi Demirören Yangınının Yaralarını Sarıyor14 Eylül 2021
​Üniversite öğrenim yardım kayıtları için son gün 5 Kasım14 Eylül 2021
Başkan Çetinkaya, “Her mahalleye ihtiyaç duyduğu hizmet mutlaka götürülecek”13 Eylül 2021
Su faturası borçlarını yapılandırmak için son tarih 30 Eylül12 Eylül 2021
​ ‘Doğa Bizi Çağırıyor’ etkinliğinin yeni rotası Kayacı Vadisi oldu10 Eylül 2021
​Başkan Seçer: “Belediyecilik bizim açımızdan halkın derdiyle dertlenmektir”09 Eylül 2021
Minik öğrencilerin ilk çantası Mersin Büyükşehir’den08 Eylül 2021
​Büyükşehir, deniz temizliği için ekipmanlarını güçlendiriyor07 Eylül 2021
​Başkan Çetinkaya, Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Diledi06 Eylül 2021
​Başkan Kılınç: "2021-2022 Eğitim-Öğretim Döneminin Üstün Başarı Yılı Olacağına İnanıyorum”06 Eylül 2021
Mersin Büyükşehir, Mesleki Eğitim Merkezi’ni açıyor06 Eylül 2021
Başkan Seçer: “Hukuk her alanda hepimize lazım”04 Eylül 2021
​Seçer: “Benim Zabıta memurum halkla iç içe olacak, örnek olacak”03 Eylül 2021
​Büyükşehir Belediyesinin kursuna giden gençlerin YKS başarısı02 Eylül 2021
​Halk Kart’ın Ağustos ayı tutarları hesaplara yatırıldı01 Eylül 2021
​Engelsiz Yaşam Parkı’nda 30 Ağustos Çoşkusu31 Ağustos 2021
Başkan Çetinkaya’dan Zafer Bayramı mesajı29 Ağustos 2021
​Başkan Seçer’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı29 Ağustos 2021
Adyıncık’ta orman yangını mağduru üreticilere yem desteği29 Ağustos 2021
​Anamur Abanoz Yaylasında halk pazarına konserli açılış29 Ağustos 2021
​Büyükşehir’den 3 gün 3 gece zafer konserleri27 Ağustos 2021
​4 bin 100 Üniversite adayı hayalleri için ilk derse girdi25 Ağustos 2021
​ Büyükşehir’in Aşure Kazanları Birlik Ve Beraberlik İçin Kaynadı24 Ağustos 2021
​Yörükler Büyükşehir’le mutlu23 Ağustos 2021
Yavru Baykuş Ayda, Tarsus Doğa Parkı’nda Hayat Buldu22 Ağustos 2021
Seçer, ‘Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'nde gençlerle buluştu21 Ağustos 2021
Gazi Çiftliği’ne geziler sürüyor20 Ağustos 2021
​ Mersin’de elektrikli otobüsler test ediliyor19 Ağustos 2021
​Akdeniz’i kirleten 30 gemiye 51 milyon ceza18 Ağustos 2021
​Bozyazı Belediyesi Sarıgöl’ün önünü açtı16 Ağustos 2021
​Anamur Çamlıpınaralanı sakinleri kesintisiz içme suyuna kavuştu16 Ağustos 2021
​Kır Çiçekleri, Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Ekibiyle Tanıştı14 Ağustos 2021
​KÜLTÜR PARK’TA BİR ÇİRKİN SALDIRI DAHA13 Ağustos 2021
Seçer: “Mersin her anlamda öğrencilerimize imkan sunan bir kent“12 Ağustos 2021
​Özkan, Mersin’e Gümüş Madalya İle döndü11 Ağustos 2021
​Sahil Yaşam Parkı Bozyazı’nın sosyal yaşamına renk kattı10 Ağustos 2021
​MHP Genel Merkezi'nden Başkan Kılınç'a teşekkür09 Ağustos 2021
Bozyazı, Aydıncık ve Silifke’de yaralar sarılıyor09 Ağustos 2021
​Başkan Kılınç: “ Büyükşehir Belediyesini Göreve Davet Ediyorum”07 Ağustos 2021
​Büyükşehir’in Tercih Danışmanlığı Desteğinde Süre Uzatıldı07 Ağustos 2021
​Anamur Belediyesi Aydıncık yangınında zarar gören evleri tamir ediyor06 Ağustos 2021
KALDIRAMAYACAĞI ENGEL YOK!06 Ağustos 2021
​Büyükşehir’den öğrencilere tercih danışmanlığı desteği04 Ağustos 2021
​Başkan Kılınç: “ Yangının Açtığı Yaraları El Birliği ile Saracağız”04 Ağustos 2021
​Mersin Büyükşehir’in yaz dönemi tiyatro kursları başladı02 Ağustos 2021
​Büyükşehir, ‘Mersin Hamile Bakım Sütü’ projesi başlattı01 Ağustos 2021
​Halk Kart’ın Temmuz ayı tutarları hesaplara yatırıldı31 Temmuz 2021
​Anamur Belediyesi Yangına Karşı Teyakkuza Geçti30 Temmuz 2021
​Seçer, yangın mağdurlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu30 Temmuz 2021
MESKİ, Bozyazı’da yağmursuyu hattı çalışmalarına başladı29 Temmuz 2021
​Bozyazı’da asfalt çalışmaları devam ediyor28 Temmuz 2021
​İşitme Engelli Vatandaşların Engellerini Aşan Destek Hattı28 Temmuz 2021
Organik Tarıma Mersin Büyükşehir’den Destek27 Temmuz 2021
​SCADA Sistemi ile Anamur’da içme suyu depoları 7/24 izleniyor26 Temmuz 2021
“Masum”un yaralarını Büyükşehir sardı25 Temmuz 2021
​Anamur’dan Tarsus’a bu bayram 35 noktada konser var21 Temmuz 2021
​Mersin Büyükşehir, “Mutluluğun Tablosu”nu yaptı18 Temmuz 2021
​Başkan Seçer’den Kurban Bayramı Mesajı18 Temmuz 2021
​Başkan Çetinkaya’dan Kurban Bayramı mesajı17 Temmuz 2021
​Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınçın Kurban Bayramı mesajı 17 Temmuz 2021
Başkan Çetinkaya’dan 15 Temmuz mesajı14 Temmuz 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç’tan 15 Temmuz mesajı14 Temmuz 2021
Başkan Kılınç'tan Mersin Büyükşehir Belediyesine Çağrı13 Temmuz 2021
​Büyükşehir’in Bozyazı’da dağıttığı kantaron fideleri çiçeklerini açtı11 Temmuz 2021
​Anamur Belediyesi Akpınar Yaylası Halk Pazarı Açıldı10 Temmuz 2021
​Büyükşehir, bayramda mobil kesim ünitesi ile Bozyazı’da hizmette10 Temmuz 2021
​Bu parkta engel yok: “Engelsiz Yaşam Parkı”04 Temmuz 2021
​Şehit Ünlü Pazar yerinde, Sefa Mert’in adı Ören stadyumunda yaşayacak03 Temmuz 2021
Atatürk’ün Mirası Gazi Çiftliği’nin Açılışı Yapıldı02 Temmuz 2021
​Bakanlık Yetkilileri Huzurevi Projesini Yerinde İnceledi02 Temmuz 2021
​Halk Kart’ın Haziran ayı tutarları hesaplara yatırıldı02 Temmuz 2021
​Halk Kartlılar İçin KPSS Desteğine Başvuru Sürüyor30 Haziran 2021
​Başkan Çetinkaya’nın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajı29 Haziran 2021
​Büyükşehir şoförlerine ‘Trafikte Önce Yaya’ eğitimi28 Haziran 2021
​Büyükşehir’in Ücretsiz Kültür Sanat Kursları Başlıyor26 Haziran 2021
Teksin Mersin 7’den 70’e herkesin adresi oldu25 Haziran 2021
​Başkan Seçer: “Tarafımız halkın tarafıdır, Mersin’in tarafıdır”24 Haziran 2021
​Anamur doğal gaz süreci ÇED toplantısı ile başladı22 Haziran 2021
​Büyükşehir’in Bozyazı’da LGS hazırlık kurslarına ön kayıtlar başladı22 Haziran 2021
Mersin’in su miktarı günlük 25 bin metreküp arttı21 Haziran 2021
​Büyükşehir Yaş Almış Babaları Unutmadı19 Haziran 2021
​Seçer, Bozyazı'da vatandaşlarla buluştu16 Haziran 2021
​Mersinliler katıksız ürünlere artık ‘Bal Evi’nden ulaşıyor16 Haziran 2021
Başkan Kılınç: “Vahap Seçer Anamur’a Doğalgaz Gelmesine Karşı Mı?”15 Haziran 2021
​Geleceğin kadın sporcuları başarıya koşuyor14 Haziran 2021
​Mersin Büyükşehir’den 65 Yaş Üstü ve 18 Yaş Altı Vatandaşlara Çağrı12 Haziran 2021
Büyükşehir’in ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ Ailelerin Yüzünü Güldürüyor11 Haziran 2021
​Çevre Haftası’nda Büyükşehir’den Doğa Dostu Üretici Stantları10 Haziran 2021
​Anamur Belediyesi eğitime desteğini sürdürüyor09 Haziran 2021
​Başkan Seçer: “Bozyazı’da düzenli katı atık istasyonu kurma çalışmalarımız sürüyor”09 Haziran 2021
​KPSS desteği Büyükşehir’den, başarı geçlerden08 Haziran 2021
Büyükşehir’in Üniversite hazırlık kurslarına ön başvurular başladı03 Haziran 2021
​Anamur Belediye Başkanı Kılınç vatandaşları kan bağışına davet etti02 Haziran 2021
​ Halk Kart’ın Mayıs Ayı Tutarları Hesaplara Yatırıldı01 Haziran 2021
​Mersin Büyükşehir, ‘Dosthane’de 5 ayda 258 kişiyi ağırladı31 Mayıs 2021
​ Mersin sahili ezgilerle doldu28 Mayıs 2021
Başkan Seçer: “Ben toplu taşımayı sosyal belediyecilik kapsamında görüyorum”25 Mayıs 2021
Mersin Büyükşehir, muhtarlık binalarını çağdaş mimariyle yeniliyor23 Mayıs 2021
​Büyükşehir’in 19 Mayıs Coşkusu Mersin’in Caddelerini Kuşattı20 Mayıs 2021
​Mersin Büyükşehir’den 19 Mayıs’a yakışır kutlama19 Mayıs 2021
​Seçer: “Geleceğe hazırlayacağımız gençlerimiz bizim istikbalimiz”18 Mayıs 2021
​ “İnci” ve “Güçlü” Tarsus Doğa Parkı’nın iki yeni maskotu17 Mayıs 2021
​Büyükşehir, 19 Mayıs’ta “Mersin Gençlik Teknolojisi Zirvesi”ni başlatıyor16 Mayıs 2021
52 bin adet kalemlik ve kupa 13 ilçede çocuklara ulaştı13 Mayıs 2021
​Başkan Seçer: “Bu zor günler mutlaka geçecek ve tüm güzellikler yine bizimle olacak”12 Mayıs 2021
​Başkan Çetinkaya’dan Ramazan Bayramı mesajı11 Mayıs 2021
​Başkan Kılınç’tan bayram mesajı11 Mayıs 2021
​Büyükşehir kapıları çalıyor, çocukları mutlu ediyor11 Mayıs 2021
​Büyükşehir öğrenim yardımını hesaplara yatırdı10 Mayıs 2021
​Büyükşehir anneleri unutmadı09 Mayıs 2021
En renkli Hıdırellez kutlaması Mersin’de yapıldı06 Mayıs 2021
​Büyükşehir yolları açıyor, Yörükler göçe hazırlanıyor05 Mayıs 2021
​Mersin Büyükşehir kapanmada da 7/24 hizmette02 Mayıs 2021
​Mersin Metrosu’nun ihalesi yapıldı29 Nisan 2021
Büyükşehir, Halk Kart’ın Nisan ayı tutarlarını hesaplara yatırdı27 Nisan 2021
​Başkan Seçer: “Sizlerin iyi ve çağdaş eğitim alması bizler için çok önemli”26 Nisan 2021
​Adem istedi, Başkan Seçer 23 Nisan’da keçi ve oğlak hediye etti24 Nisan 2021
13 ilçeye yayılıyor! İftar yemeği dağıtımına Erdemli ve Silifke’de eklendi21 Nisan 2021
​ Başkan Kılınç: “ Anamur’da yol sorunu bırakmayacağız”21 Nisan 2021
Mersin Büyükşehir’le üretici kazanıyor, çocuklar gülüyor20 Nisan 2021
​Bozyazı’da deniz dibi temizliği19 Nisan 2021
Tarsus Doğa Parkı’nın Yeni sakinleri: Nisan ve Seko18 Nisan 2021
​Başkan Seçer: “Hepimizin ortak görevi Mersin’e hizmet etmek”17 Nisan 2021
​Anamur kekik kokacak16 Nisan 2021
AK Kadınlardan Pastalı Kutlama16 Kasım 2015
Elvan: “Aşkla şevkle çalışacağız”08 Kasım 2015
Bozyazı’da AK Parti Birinci01 Kasım 2015
Elvan: “AK Parti’nin iktidara gelmesi lazım”24 Ekim 2015
AK Parti Bozyazı Gençlik Kolları Başkanlığı’na Celal Gülcan Atandı12 Ekim 2015
Partilerin 26. Dönem Mersin Milletvekili Aday Listeleri18 Eylül 2015
Taşpınar: “AK Parti Ezberleri Bozdu” 15 Ağustos 2015
Bozyazı’da sandıklara göre oy dağılımı10 Haziran 2015
Bozyazı’da AK Parti birinci07 Haziran 2015
AK Parti Bozyazı Mitinginde Çoşkulu Kalabalık05 Haziran 2015
Bozyazı’da DP Milletvekili Adayları Tanıtıldı23 Mayıs 2015
Bozyazı'da seçmen sayısı 19 bin 58730 Nisan 2015
Bozyazı’da Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Havai Fişek Gösterisi ile Kutlandı11 Ağustos 2014
Bozyazı’da Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları10 Ağustos 2014
BOZYAZI’DA SANDIK, SANDIK OY DÖKÜMÜ05 Nisan 2014
BOZYAZI’DA SEÇMEN BALLI, DEDİ31 Mart 2014
2011 Genel Seçimleri Bozyazı sonuçları05 Ocak 2014
2009 Bozyazı seçim sonuçları30 Eylül 2013

BASIN İLAN KURUMU
ARŞİV

HAVA DURUMU
+28
°
C
H: +28°
L: +23°
İçel
Pazar, 20 Mayıs
7 Günlük Hava Tahmini
Pt Sa Ça Pe Cu Ct
 
 
 
 
 
 
+25° +25° +28° +28° +28° +28°
+23° +23° +17° +17° +17° +17°
SPOR
 
 
Künye | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH